Strona główna / O nas / Nasi lektorzy

Nasi lektorzy

Centrum języka hiszpańskiego Fernando powstało z miłości do języka i kultury Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej. Próba przybliżenia ich moim słuchaczom jest moją pasją od lat, dlatego stworzyłam szkołę, w której, mam nadzieję, stanie się to jeszcze przyjemniejsze i bardziej efektywne.

Izabela Ciepielska

Założycielka Fernando

Najważniejszym moim założeniem jest to aby nauka języka nie była corridą, lecz czystą przyjemnością. Wkładam całe serce w to, by nasi Słuchacze czuli się u nas wyjątkowo i by przechodząc przez nasz próg, jak gdyby przeniesieni w czasie i przestrzeni, stawali się częścią innego świata.

Kim jestem i czym się zajmuję?

Jestem filologiem i tłumaczem języka hiszpańskiego i angielskiego oraz pedagogiem z wieloletnim stażem pracy. Posiadam certyfikat egzaminatora DELE. Przez kilka lat byłam nauczycielem akademickim i lektorem dużych szkół językowych w Częstochowie.

Obecnie spełniam moje największe marzenie - prowadzę własną szkołę - Fernando. Uczę tu języka hiszpańskiego osoby dorosłe i młodzież, a także prowadzę nasz fanpage na facebooku i instagramie.

Nie czuję się specjalistką w każdej dziedzinie, dlatego zaprosiłam do współpracy wspaniałych i bardzo zaangażowanych w swoją pracę nauczycieli. Poznajcie nasz zespół:

Izabela Kuśnierek

Lektor języka hiszpańskiego

Jestem filologiem zakochanym w historii języka polskiego oraz języku hiszpańskim. Od paru lat zajmuję się publicystyką kulturalną, a w swojej pracy sięgam często do źródeł hiszpańskojęzycznych, przybliżając odbiorcom kulturę tego obszaru językowego. Uważam, że języka można się nauczyć tylko poprzez ciągłe obcowanie z kulturą, dlatego w swojej pracy pragnę przenieść uczniów do innego świata, charakterystycznego dla Hiszpanii oraz Ameryki Łacińskiej. W Fernando uczę języka hiszpańskiego dzieci, młodzież i dorosłych.

Aneta Kowalik

Lektor języka angielskiego i hiszpańskiego

Jestem filologiem i tłumaczem konsekutywnym jak i symultanicznym języka angielskiego. Od 10 lat pracuję też jako metodyk. Kwalifikacje do nauczania języków zdobyłam w Wyższej Szkole Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach. Praktyczną część swojej pracy miałam możliwość szkolić w Wielkiej Brytanii. Na swoich zajęciach dokładam wszelkich starań aby uczniowie byli stymulowani do skutecznego komunikowania się, niekrytykowani za błędy, a chwaleni za podjęte próby.
Zajęcia które prowadzę przybierają różne formy aktywności, często sięgam do gier logicznych, zabaw językowych czy filmów. Przekazywanie wiedzy sprawia mi ogrom przyjemności, dlatego zależy mi by uczniowie również zarażali się pozytywnym nastawieniem do języka obcego a cała reszta przyjdzie z czasem :) Największą przyjemność sprawia mi moment, kiedy uczniowie nie zauważają kiedy minęła lekcja. W Fernando uczę języka angielskiego i hiszpańskiego dzieci, młodzież i dorosłych.

Sandra Lozano

Profesora de español nativa

Soy profesora de español nativa procedente del norte de España, León. He tenido diferentes experiencias profesionales en países como Polonia, Portugal o España, tanto enseñanza en empresas como academia. He sido tallerista para encuentros didácticos entre profesores y colaboro activamente con el Diario ProfedeELE. Soy cinéfila, amante del conocimiento, la creatividad e innovación y la buena comunicación. Me apasiona transmitir la cultura menos conocida, pero corriente y más realista del norte y centro de España. En Fernando enseño español a niños, adolescentes y adultos, clases individuales como grupales. Soy preparadora del examen DELE.

Tati Morales

Profesora hispanohablante nativa

Hispanohablante nativa, de Bogotá, Colombia. Profesional con amplia experiencia en diversas áreas, incluyendo la enseñanza con base en la práctica. Amante y respetuosa del buen español, me encantan las nuevas experiencias y disfruto mucho conocer lugares y personas. Estoy convencida de que el diálogo y la discusión son importantes herramientas para el aprendizaje y que el aprendizaje abre nuestras mentes y nuestros corazones. Así que nuestras lecciones de Conversación en Fernando son enriquecedores espacios para activar y desarrollar nuestros conocimientos.

Luis Martin González Morales

Profesor hispanohablante nativo

Hispanohablante nativo de México, un profesional que se desarrolla en diferentes áreas de la enseñanza y del marketing digital, estoy convencido de que una buena educación conlleva al crecimiento tanto profesional como al espiritual, me apasiona compartir mis experiencias con los demás, como también compartir mis conocimientos, estoy seguro de que con dedicación y esfuerzo podemos cumplir nuestros sueños más anhelados.

Grażyna Markowska González

Język angielski  to moja pasja. Uwielbiam uczyć, a sukcesy moich uczniów dają mi radość. Jestem doświadczonym nauczycielem pracującym w szkole publicznej i w szkole prywatnej. Posiadam dyplom magisterski filologii angielskiej o specjalizacji nauczycielskiej. Ponadto podczas studiów ukończyłam specjalizację tłumaczeniową. Ukończyłam też studia magisterskie o specjalizacji dydaktyka języków obcych. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku Ekonomia - handel międzynarodowy. Posiadam dyplom studiów podyplomowych z zakresu nauczania dzieci języka obcego w wieku wczesnoszkolnym. Uczestniczyłam w kursach doskonalących z zakresu nauczania języka angielskiego jako obcego w Anglii, Portugalii, Hiszpanii, Szwecji, Finlandii, Bułgarii, Turcji  oraz we Włoszech. Zajęcia prowadzę w taki sposób, że czujesz się swobodnie, kładąc nacisk na konwersacje.